יום שני, מאי 08, 2006

חכמת הגוף בעיניי

כתרגיל ראשון אבקש מכל אחד מכם לרשום כיצד הוא מגדיר את שיטת הטיפול הנקראת "חכמת הגוף" לאדם המתעניין.
את התשובה ניתן לרשום בהערות (comments)

7 תגובות:

Yosss אמר/ה...
תגובה זו הוסרה על ידי מנהל המערכת.
Meggi אמר/ה...
תגובה זו הוסרה על ידי מנהל המערכת.
michael אמר/ה...

hei hei ahat ahat shtime shomaat avor...

noam אמר/ה...

חכמת הגוף הוא טיפול בתנועה ומגע אשר מביא את המודעות לאיברים בהם יש כיווצים כרוניים. במקום בו יש כיווץ כרוני הכיווץ קיים גם בזמן הרפיה ומנוחה. המוח מתרגם את רגעי המנוחה כריפיון למרות שיש שם כיווץ. אנחנו בתנועה ומגע מביאים את המודעות והאינפורמציה למוח ולגוף כך שכיווץ באמת נחווה ככיווץ והרפיה כהרפיה. כך מערך הכוחות של הגוף מתנהל באופן נכון יותר. אני משקיע את המאמץ הנדרש בלבד לכל פעולה ולא יותר מכך. כך אני מתפנה לשאר רוח ומימוש הפוטנציאלים שלי ולא עסוקה במודע או לא במודע במאמץ יתר. כך הגוף שלי מתפנה מעומס יתר והמפרקים והשרירים פועלים באיזון ובריאות ללא כאב ומחלה.

Yosss אמר/ה...

אפילו כיום לאחר כשלוש שנים של הכרות עם השיטה, אני לא ממש סגור על ההגדרות.
התגובה הראשונה שלי לשאלות "מה אתה לומד?" או "מה זה חכמת הגוף?" היא שתיקה בשילוב כיווץ קל של המצח. מעין הכנה לניסוח התשובה.
חשוב לציין שעם הזמן התשובות הופכות למעניינות יותר ויותר (אפילו אני מופתע מהן). משעשע לראות את השואלים מנסים לתייג את השיטה כהילינג, שיאצו, דיקור, מסז' ועוד.
חכמת הגוף משלבת מס' שיטות כאשר המטפל יכול לבחור את דרך הטיפול בהתאם לאבחנתו. הכלים הרבים הניתנים במהלך תוכנית הלימוד נותנים למטפל את אפשרות הבחירה מתוך המגוון הנלמד ומאפשרים לו להתאים את דרך הטיפול.
אחד היתרונות הגדולים של חכמת הגוף הינו חוסר הקיבעון, אין מדובר בתהליך מוגדר וקבוע, אלא על תפיסה. הטיפול יכול להיות אנרגטי, פיזי או שילוב של השניים.

lior אמר/ה...

body wisdom
feeling staying loving hearing
with open heart
moving
grounding
sensing
sharing
beliving in you

listening
knoing not knowing
calling your wisdom
open heart
brathing, touching, listening
knowing my self
touching you
heart

שלומית אמר/ה...

חכמת הגוף היא שיטה המשתמשת במגע עדין של מטפל במטופל, על מנת שהגוף המטופל ימצה את יכולתו לתקן את עצמו במקומות הדורשים זאת. מגעו של המטפל מאותת לגוף המטופל שיש בסביבתו נוכחות תומכת ומקבלת המאפשרת לגוף לפעול לטובת עצמו וליצור איזון פנימי מחד ופתיחות לסביבה מאידך. מכיון שהגוף והנפש תלויים זה בזה חכמת הגוף מסייעת אף למצוקות שנהוג לסווגן כבעיות נפשיות.